Grandiozinė, 0,77 m2 plotą aprėpianti galerija, talpinanti didžius meno kūrinius. Čia pristatome meno kūrinius, atspaustus analoginėmis spaudos technikomis.

Svarbu pabrėžti, jog eksperimentuoti čia žadame ne mažiau, nei pačioje spaustuvėje, tad kviesime kūrėjus į analoginę spaudą pažvelgti tarpdiscipliniškai, ieškoti naujų formų ir įdomių sprendimo būdų.

Parodas rengiame reguliariai, tad vaikštinėjant Kauno centre siūlome neaplenkti K. Donelaičio gatvėje 26 numeriu pažymėto namo.

Galerijos darbo laikas: visą parą 



Parodos









Bim Eriksson

The Comic Artist is Present

︎ 2024.10.24-12.24 /
atidarymas – 18.30 val.
︎ Mykolaitis

Bim Eriksson – grafinių novelių autorė, menininkė ir iliustratorė iš Stokholmo, Švedijos. Jos komiksai publikuojami daugybėje leidinių, keli iš jų - Le Monde diplomatique, Internazionale Galago ir kt.
2016 m. Bim debiutavo su autobiografine grafine novele “I felt nothing when my feelings died”, o 2021 m. sulaukė pasaulinės sėkmės sukūrusi "Baby Blue" novelę, pasakojančią distopinę istoriją, vykstančią orveliškoje visuomenėje, kurioje neleistinos nesėkmės, širdgėla ar prasta psichologinė sveikata. "Baby Blue" jau išleista šešiomis kalbomis (švediškai, prancūziškai, itališkai, vokiškai, ispaniškai ir turkiškai), o dvi - angliška ir portugališka - versijos jau pakeliui.


︎ Plačiau apie autorę
Paroda „The Comic Artist is Present“ - tai taip pat yra ir netrukus pasirodysiančio leidinio, spausdinamo ir leidžiamo Hands on Press studijoje, pavadinimas. Šis zinas – į vieną specifinį žanrą netelpantis komiksas, tyrinėjantis menininkės mintis bei savo kuriamus įvaizdžius ir pateikiantis šiuos atradimus neįprasto interviu formatu.

Hands on Gallery parodoje, Bim pristato risografu atspaustus savo kūrybinio proceso elementus, įsikūnijusius vėjo skulptūros pavidalu.

Inis Arcáin

Nathanaël Roman

︎ 2024.08.22-10.22 /
atidarymas – 18.30 val.
︎ Spit Portrait

Nathanaël Roman @pipeandpallet – menininkas iš Airijos, kuris pieštukais piešia pasivadinęs Pipe & Pallet pseudonimu, o garsų paieškas vykdo Spit Portrait vardu.

Vizualinę Nathanaelio kūrybą dažnai lydi garsas ar užuominos į jį, o pristatomame kūrinyje Inis Arcáin vaizdas ir garsai susilieja į vienį.

︎ Plačiau apie autorių


Švelnus ir šaižus triukšmas, improvizuotas garso koliažas, eskizai ir fotomontažas pasakoja žaliuojančios salos, esančios pietvakarių Airijos pakrantėje, pavadintos Inis Arcáin, istoriją.

Parodos šeimininkas – mechaninis sparnuotas salos gyventojas, pristatantis menininko sukurtą ziną ir kasetę. Atidarymo metu skambės ir gyvi eksperimentinės muzikos atlikėjų Spit Portrait ir Greta Ona pasirodymai.

Be penkiolikos brėkšta

Timotiejus Norvila

︎ 2024.05.09-08.19 /
atidarymas – 18.30 val.
︎ Kaunas Zoo

Timotiejus Norvila yra geriau žinomas slapyvardžiu Morfai. Jis – vienas pirmųjų gatvės menininkų Lietuvoje. Daugybę jo sukurtų darbų galima pamatyti viešojoje erdvėje visoje Lietuvoje.
Morfai yra plataus profilio menininkas neapsiribojantis viena medija ar viena technika. Jo darbai tai ir fotografija, iliustracija, tapyba, gatvės menas, instaliacija ar dizaino objektai.
Bene geriausiai žinomas jo kurinys „Sėjikas“ Kauno karo muziejaus sodelyje. Temos, kurias paliečia šis menininkas labai įvairios, dažnai bendražomogiškos.

︎ Plačiau apie autorių
Be penkiolikos brėkšta yra pirmasis Timotiejaus Norvilos ir Hands on Press bendradarbiavimo projektas, kuriame menininkas pristato šiuolaikinį laikrodį su senoviniais lietuvių valandų pavadinimais.

Parodos atidaryme gros Kaunas Zoo, alumi vaišins Vingiu Dubingiu aludė.

Sausas derinys

Damian Chrobak, Ieva Austinskaitė, Gabrielė Gudaitytė, Justas Beikauskas, Aistė Ambrazevičiūtė, Tadas Bujanauskas, Rūta Cyrolytė, Alfredas Drąsutis, Aleksas Gilaitis, Ema Andrijauskaitė, Povilas Rėklaitis, Ieva Mazgytė, Ieva Gudaitytė, Viktorija Kolbešnikova, Arūnas Periokas, Ignas Andriuškevičius, Vytautas Gudaitis, Liucija Lekienė, Inga Navickaitė, Rūta Žadeikytė

︎ 2023.12.21-tba /



“Sausas derinys” – improvizuota 20 autorių risografinė kompozicija, kurią sukūrė 20 autorių (iš skirtingų Lietuvos miestų) susibūrę hands on press studijoje po 18 val.


Darbo laikas

Laura Merendi

︎ 2023.10.20-12.14 /
atidarymas – 18.30 val.
︎ Ohnobot, Laura Merendi

Laura Merendi – grafikos dizainerė iš Estijos. 2020 m. baigusi mokslus Estijos menų akademijoje, tęsia darbus grafikos dizaino fakultete asistuodama techniniais klausimais, dirbdama risografijos meistre ir dėstydama. Dizaino praktiką įprastai įveiklina kultūros sektoriuje: kurdama grafinius sprendimus kino teatrui, vietinėms parodoms, trumpametražiams filmams. Ji įžvelgia kasdienybės, lokalumo ir absurdo vertę ir džiaugiasi dizainu, kuris, nors ir kokybiškai įgyvendintas, nebūna per daug rimtas.
︎ Plačiau apie auto
Jei bet kokį grafinį elementą pakartotume septynis kartus, tai jau galėtų tapti savaitės reprezentacija. Laura Merendi du mėnesius praleido hands on residency programoje, daugiausia dėmesio skirdama grafikai, rastai viešose Kauno vietose, o ypač daugybei skirtingų ženklų, reprezentuojančių darbo valandas ant įvarių parduotuvių ar kitų įstaigų durų. Hands on Gallery parodai dizainerė savo darbu žengia formalizmo link: pasinaudodama begale risografinių eksperimentų, atliktų studijoje rezidencijos metu, Merendi perkuria darbo laiko iškabų dizainą, dekonstruodama įprastą jose pateikiamą informaciją ir į ją įjungdama, kaip pati sako, šiek tiek dramatiškumo.
Parodos metu bus pristatomas autorės rezidencijų metu sukurtas leidinys “Darbo laikas: a perpetual calendar”.

Kauno vasaros dienoraštis / Kaunas Summer Diary

Julia Nascimento

︎ 2023.08.17-10.17 /
atidarymas – 18.30 val.
︎ Olegas Moisejenko

Julia Nascimento – pirmoji Hands on Press rezidencijų programos dalyvė, iliustratorė iš Brazilijos, šiuo metu gyvenanti Švedijoje. Savo darbuose ji mėgsta pasakoti įvairias istorijas ir autobiografinius nutikimus, dažnai aprėpiančius skirtingas kultūras, tačiau pabrėžiančius mus visus jungiančias detales. Juliai dažnai tenka bendradarbiauti su kūrėjais iš įvairių pasaulio šalių, o jos kūriniai yra publikuojami neviename leidinyje Brazilijoje, Jungtinės Amerikos valstijose, Didžiojoje Britanijoje ir Švedijoje.
︎ Plačiau apie auto
Julios rezidencijos finišo proga bus pristatomas naujas leidinys apie Kauną ir pirmą kartą čia viešinčio keliautojo patirtis šiame mieste, pilnas netikėtai taiklių ir taikliai netikėtų įžvalgų, keistų nutikimų ir gerų vietelių rekomendacijų, o galerijoje bus eksponuojami to paties ciklo spaudiniai.

Julia Nascimento savo kelionės dienoraštyje dalinasi 2023 m. vasaros momentais Kaune ir kviečia vietinius bei būsimus miesto lankytojus šį jaukų ir gyvą miestą pamatyti jos akimis.





Simbolizmas Kaune – Vimpelai

Tadas Bujanauskas

︎ 2023.06.15-08.13 /
atidarymas – 18.30 val.
︎ Patris Židelevičius

Tadas Bujanauskas (g. 1987) – grafikos 
dizaineris, iliustratorius dirbantis skaitmeninės/klasikinės grafikos, autorinės knygos srityse, eksperimentuojantis įvairiomis dailės raiškos kryptimis padedančiomis kūrinius perkelti į tūrines formas ar taikomuosius objektus, kurie pasižymi minimalia estetika. Kauno veidą atspindinčius ženklus parodos autorius tyrinėja įvairiais rakursais, vienas iš jų –  2022 m. Kauno menininkų namuose surengta personalinė paroda „Dekoratyvinė skulptūra Kaune“.

︎ Plačiau apie autorių
Miestų simboliai bei jų reikšmės kiekvienam iš mūsų – iki šiol negausiai tyrinėtas ir retai pastebimas reiškinys. Autoriui Kauno simboliai, kaip ir dekoratyviosios Kauno skulptūros, nusipelnė išskirtinio dėmesio – Tadas pasakoja į šiuos ženklus dažnai atkreipdavęs dėmesį ir vaikystėje. Parodos idėjai ištransliuoti buvo pasitelktas vimpelas (kitaip dar vadinama – gairelė), kuris autobusams sukant ratus K. Donelaičio gatve kabaliuodavo vairuotojui kažkur ties pakaušiu, turbūt nuotaikai pakelti ar norint užmegzti pokalbį su akylesniais pakeleiviais, susidomėjusiais sau artimais ženklais. Parodoje išeksponuoti vimpelai – tai savotiška interpretacija kaunietiškų akcentų bei paties autoriaus sugalvotų fikcinių simbolių ar asociacijų, papildančių šiandienos miesto veidą.




Ateities būrimas iš Kauno rutulio

Julija Račiūnaitė
 


︎ 2023.04.20-06.06 /
atidarymas – 18.30 val.
︎ kojos sopa

Julija Račiūnaitė (g. 1989 m.) –  daugiausia Vilniuje ir Kaune veiklą vystanti kūrėja, dirbanti skaitmeninės ir klasikinės grafikos, meninio tyrimo, autorinių tekstų srityse, įvariuose tarpdisciplininiuose projektuose. Per pastaruosius dešimtį metų autorės darbuose didelis dėmesys teikiamas peizažui, daugiausia nagrinėjant į miestovaizdžio temos periferiją istoriškai ar estetiškai pasitraukusius reiškinius . „Ateities būrimas iš Kauno rutulio“ tai nedidelės apimties Kaune sutinkamų, ateities būrimui palankių rutulių tipologinė fotografijų kolekcija, įeinanti į, nuo 2021 m. tebekuriamą, panašių tipologinių kolekcijų ciklą „Menki juokai“.

︎ Plačiau apie autorę 
Būdingoje Kauno architektūroje taškus sudėlioja būtent rutulio ir apskritimo forma, jai gimingi linkiai ir kreivės – belieka paminėti,  greta „Hands on Press“ studijos esantį, plačiai apdainuoto J. ir A. Iljinų namo langą ir kiek toliau nuriedėjusį didžiulį granito rutulį, puošiantį Kauno apskrities viešosios bibliotekos įėjimą. Praregėjus, šios aptrupėjusios sferos, svetimų planetų gaubliai, papilkę biliardo rutuliai (ar kas tik norite) pradeda dažnai ir dirgliai veikti vaizduotę ir reikalauti vienokio ar kitokio pokšto. Kitaip tariant, prie jų norisi prikišti nagus. Nagai ir buvo prikišti – pavargę nuo drumzlinų krištolo rutulių senos raganos delnai persimetė prie granito ir iš jo traukia visą reikiamą informaciją apie miesto realijas, lūkesčius,  prietarus, miglotą ateitį.










︎