Grandiozinė, 0,77 m2 plotą aprėpianti galerija, talpinanti didžius meno kūrinius. Čia pristatome meno kūrinius, atspaustus analoginėmis spaudos technikomis.

Svarbu pabrėžti, jog eksperimentuoti čia žadame ne mažiau, nei pačioje spaustuvėje, tad kviesime kūrėjus į analoginę spaudą pažvelgti tarpdiscipliniškai, ieškoti naujų formų ir įdomių sprendimo būdų.

Parodas rengiame reguliariai, tad vaikštinėjant Kauno centre siūlome neaplenkti K. Donelaičio gatvėje 26 numeriu pažymėto namo.

Galerijos darbo laikas: visą parą 


ParodosKauno vasaros dienoraštis / Kaunas Summer Diary

Julia Nascimento

︎ 2023.08.17-10.17 /
atidarymas – 18.30 val.

Julia Nascimento – pirmoji Hands on Press rezidencijų programos dalyvė, iliustratorė iš Brazilijos, šiuo metu gyvenanti Švedijoje. Savo darbuose ji mėgsta pasakoti įvairias istorijas ir autobiografinius nutikimus, dažnai aprėpiančius skirtingas kultūras, tačiau pabrėžiančius mus visus jungiančias detales. Juliai dažnai tenka bendradarbiauti su kūrėjais iš įvairių pasaulio šalių, o jos kūriniai yra publikuojami neviename leidinyje Brazilijoje, Jungtinės Amerikos valstijose, Didžiojoje Britanijoje ir Švedijoje.
︎ Plačiau apie auto
Julios rezidencijos finišo proga bus pristatomas naujas leidinys apie Kauną ir pirmą kartą čia viešinčio keliautojo patirtis šiame mieste, pilnas netikėtai taiklių ir taikliai netikėtų įžvalgų, keistų nutikimų ir gerų vietelių rekomendacijų, o galerijoje bus eksponuojami to paties ciklo spaudiniai.

Julia Nascimento savo kelionės dienoraštyje dalinasi 2023 m. vasaros momentais Kaune ir kviečia vietinius bei būsimus miesto lankytojus šį jaukų ir gyvą miestą pamatyti jos akimis.

Simbolizmas Kaune – Vimpelai

Tadas Bujanauskas

︎ 2023.06.15-08.13 /
atidarymas – 18.30 val.

Tadas Bujanauskas (g. 1987) – grafikos 
dizaineris, iliustratorius dirbantis skaitmeninės/klasikinės grafikos, autorinės knygos srityse, eksperimentuojantis įvairiomis dailės raiškos kryptimis padedančiomis kūrinius perkelti į tūrines formas ar taikomuosius objektus, kurie pasižymi minimalia estetika. Kauno veidą atspindinčius ženklus parodos autorius tyrinėja įvairiais rakursais, vienas iš jų –  2022 m. Kauno menininkų namuose surengta personalinė paroda „Dekoratyvinė skulptūra Kaune“.

︎ Plačiau apie autorių
Miestų simboliai bei jų reikšmės kiekvienam iš mūsų – iki šiol negausiai tyrinėtas ir retai pastebimas reiškinys. Autoriui Kauno simboliai, kaip ir dekoratyviosios Kauno skulptūros, nusipelnė išskirtinio dėmesio – Tadas pasakoja į šiuos ženklus dažnai atkreipdavęs dėmesį ir vaikystėje. Parodos idėjai ištransliuoti buvo pasitelktas vimpelas (kitaip dar vadinama – gairelė), kuris autobusams sukant ratus K. Donelaičio gatve kabaliuodavo vairuotojui kažkur ties pakaušiu, turbūt nuotaikai pakelti ar norint užmegzti pokalbį su akylesniais pakeleiviais, susidomėjusiais sau artimais ženklais. Parodoje išeksponuoti vimpelai – tai savotiška interpretacija kaunietiškų akcentų bei paties autoriaus sugalvotų fikcinių simbolių ar asociacijų, papildančių šiandienos miesto veidą.
Ateities būrimas iš Kauno rutulio

Julija Račiūnaitė
 


︎ 2023.04.20-06.06 /
atidarymas – 18.30 val.

Julija Račiūnaitė (g. 1989 m.) –  daugiausia Vilniuje ir Kaune veiklą vystanti kūrėja, dirbanti skaitmeninės ir klasikinės grafikos, meninio tyrimo, autorinių tekstų srityse, įvariuose tarpdisciplininiuose projektuose. Per pastaruosius dešimtį metų autorės darbuose didelis dėmesys teikiamas peizažui, daugiausia nagrinėjant į miestovaizdžio temos periferiją istoriškai ar estetiškai pasitraukusius reiškinius . „Ateities būrimas iš Kauno rutulio“ tai nedidelės apimties Kaune sutinkamų, ateities būrimui palankių rutulių tipologinė fotografijų kolekcija, įeinanti į, nuo 2021 m. tebekuriamą, panašių tipologinių kolekcijų ciklą „Menki juokai“.

︎ Plačiau apie autorę 
Būdingoje Kauno architektūroje taškus sudėlioja būtent rutulio ir apskritimo forma, jai gimingi linkiai ir kreivės – belieka paminėti,  greta „Hands on Press“ studijos esantį, plačiai apdainuoto J. ir A. Iljinų namo langą ir kiek toliau nuriedėjusį didžiulį granito rutulį, puošiantį Kauno apskrities viešosios bibliotekos įėjimą. Praregėjus, šios aptrupėjusios sferos, svetimų planetų gaubliai, papilkę biliardo rutuliai (ar kas tik norite) pradeda dažnai ir dirgliai veikti vaizduotę ir reikalauti vienokio ar kitokio pokšto. Kitaip tariant, prie jų norisi prikišti nagus. Nagai ir buvo prikišti – pavargę nuo drumzlinų krištolo rutulių senos raganos delnai persimetė prie granito ir iš jo traukia visą reikiamą informaciją apie miesto realijas, lūkesčius,  prietarus, miglotą ateitį.


︎