Risografija – puiki technika iliustracijoms, grafinėms vizualizacijoms, tipografiniams žaidimams ar koliažams spausdinti ant popieriaus. Risografas buvo sukurtas blankams, atsišaukimams ir kitokiems ne itin kūrybiškiems ar vizualiai patraukliems produktams spausdinti, tačiau menininkams ieškant pigesnės alternatyvos šilkografijai, ilgainiui paaiškėjo jog šis prietaisas tam puikiai tinka. Šiai spaudai naudojamas trafareto principas, tad, kaip ir šilkografijoje, spausdinama po vieną spalvą iš unikalios spalvų paletės. Šios technologijos grožis slypi spalvų persidengimuose ir sodrume, autentiškame kiekvieno antspaudo „netobulume“, subtiliose  tekstūrose. 

Svarbu žinoti, kad risografija turi šiai technikai būdingų ypatybių. Viena svarbiausių yra ta, kad, spausdinant keliomis spalvomis, yra tikėtina paklaida iki 3 mm. Dėl šio ir kitų niuansų labai rekomenduojame prieš kuriant dizainą pasitarti su mumis dėl įvairių spaudos parengimo aspektų. 

Kadangi spalvos spausdinamos atskirai, tinkamas grafinių elementų paruošimas yra itin svarbus. Kiekvienos spalvos laikmena turi būti paruošta atskirai – ji turi būti nespalvota, galimi pustoniai. 

Risografijos spauda spausdinama ant nekreidinio popieriaus (iki A3 formato, iki 300 gsm).

Šiuo metu turimos spalvos: black, blue, medium blue, red, yellow, metallic gold, fluro orange, fluro pink, green, teal.  

Mūsų naudojami risografijos dažai – aplinkai draugiški.

︎