Savilaida (self-publishing, samizdatas, namudinė spauda, laisvoji spauda) – savarankiška autorių leidyba. Dažniausiai šiuolaikiniame kontekste tai – mažatiražiai, skirtingų formatų ir technikų tekstiniai ar vaizdiniai leidiniai. Studijoje savilaidos leidiniais vadiname įvairių rūšių bukletus, zinus, katalogus, knygas. 

Hands on press studijos idėja – kelti susidomėjimą savilaida, supažindinant su analoginėmis spaudos technikomis ir ugdant šių amatų specialistus. Esame įsitikinusios, kad kiekvienas turi ką papasakoti ir norime pasiūlyti bei išmokyti tai padaryti leidinio forma. Savilaida sudaro ir svarbią mūsų, kaip kūrėjų, veiklos dalį.

Studijoje turime spalvingą įvairių autorių savilaidos kūrinių biblioteką ir (bent) dvi galvas, pilnas žinių ir entuziazmo, skirtų po spaudos presais gimstančiai kūrybai. Jei norite užsiimti savilaida, galime pasiūlyti mūsų ir mūsų draugų žinias apie istorijos kūrimą, dizainą, medžiagas, spaudą, knygrišybą, leidybą, sklaidą bei visus kitus žingsnius, reikalingus kuriant įdomų ir kokybišką darbą. Bendradarbiaukime!
︎